Untitled 1
  نقشه سايت | تماس با ما |
Search
اسناد ملی » توصیه های حفاظتی اسناد

 

 1- چسب ها ، لکه زرد رنگی بر روی کاغذ ایجاد می کنند که پس از مدتی اسیدی شده و کاغذ تررد و شکننده می گردد. بنابراین : از قراردادن هر گونه چسب نواری و قطرهای برروی کاغذ جدا" خوداری گردد.
 2- لکه ها براثر عوامل مختلف از جمله سهل انگاری افراد هنگام استفاده از اسناد ایجاد می گردد.
 بنابراین : برای احتزار از ایجاد لکه برروی کاغذ ، به هنگام کار بروی آن از استعمال دخانیات خوردن و آشامیدن خود داری شود.
 3- محل تا خوردگی و لبه های کاغذ با گذشت زمان دسخوش فرسایش فیزیکی زودرس می شود بنابراین : مکتوبات کاغذی را در پوشه نگهداری کرده و حتی المقدور از تا کردن آن خودداری شود.
 4- استفاده از الصاقات فلزی برروی کاغذ به مرور زمان آثار زنگ زدگی ایجاد می کند .بنابراین : تکه های جدا شده از کاغذ در پاکت نگهداری گردد. واز کاربردن کلیپس ، گیره فلزی ، سوزن ته گرد ومانند آن خوداری شود ودر مواردلزوم فقط از گیره پلاستیکی استفاده شود.
 5-انتشار اشعه ماورای بنفش نقش موثری در فرسایش کاغذ ایفا می کند . بنابراین : در محیط آرشیو و بایگانی از لامپهای فلور سنت باروکش مخصوص ضد uv استفاده شود.
 6-دما و رطوبت نامناسب موجب فرسایش زود رس کاغذ می شود . بنایراین :کاربرد هواسازی مطبوع وحسگرهای کنترل دما و رطوبت به منظور تثبیت و دمای 18 -22 درجه سانتی گراد در رطوبت 45% در محیط آرشیو وبایگانی ضروریست.
 7- آب ، به بافت کاغذ و جوهر روی آن آسیب جدی می رساند. بنابراین : جایگاه آرشیو و بایگانی ، باید یه دواز هرگونه منیع رطوبت اعم از باغچه ها لوله های آب باشد ونیز از خیس کردن انگشت هنگام ورق زدن پرهیز گردد.
 8- خاک گلداهای طبیعی زمینه رشد قارچها ، کپکها و حشرات آسیب رسان به کاغذ را فراهم می کند. بنابراین : از قراردادن گلدان های طبیعی در محیط بایگانی و آرشیو خود داری شود.
 9- روزنامه ها و کاغذهای باکیفیت پایین به سرعت اسیدی شده ، ترد و شکننده می شوند. بنابراین: قبل از انتخاب کاغذ در کیفیت آن دقت کافی به عمل آورید ، تا از فرسودگی سریع آن جلوگیری شود واز قرار دادن اسناد و مدارک در مجاورت روزنامه یا کاغذ هایی که زود اسیدی می شوند خوداری نمائید.

Print  
صفحه های مرتبط در اين سايت
Print  
کليه حقوق اين سايت برای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران محفوظ است (يادداشت هاي حقوقي)
Register | Login